چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

تعرفه چاپ کاتالوگ

تعرفه چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ کنترل قدرت

طراحی و چاپ کاتالوگ کنترل قدرت

طراحی و چاپ کاتالوگ

طراحی و چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ 2 لت

چاپ کاتالوگ 2 لت

چاپ کاتالوگ 2 لت

چاپ کاتالوگ 2 لت

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ دو لت

چاپ کاتالوگ دو لت

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ دولت

چاپ کاتالوگ دولت

چاپ کاتالوگ سه لت

چاپ کاتالوگ سه لت

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ به مجموعه گردآوری شده از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات گفته می شود.
کاتالوگ ها برای معرفی کالا یا خدمات به این اشخاص یا موسسات، تهیه می گردند و حاوی اطلاعاتی هستند که تنها به درد آنها می خورد و این اطلاعات لازم نیست برای مصرف کننده معنی و مفهومی داشته باشد.کارتی با اطلاعات کسب و کار فرد یا شرکت است که جهت معرفی رسمی شرکت یا فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مراحل و فرآیند تولید یک کاتالوگ:
ابتدا انتخاب نوع و جنس کاغذ می باشد : گلاسه ، تحریر ، ایندربرد و…
مرحله بعد طراحی و صفحه بندی کاتالوگ می باشد که براساس خلاقیت طراح و رنگ های سازمانی یک شرکت انجام میشود ، پس از آن عملیات لیتوگرافی و تهیه زینک کاتالوگ می باشد که طرح انجام شده توسط دستگاه پلیت ستر بر روی پلیت انتقال می یابد که از روی زینک بر روی کاغذ انتقال یابد.
مرحله ی اصلی مرحله چاپ کاتالوگ می باشد ، هر هشت صفحه ی کاتالوگ در یک فرم دورو بسته می شود و عملیات چاپ صورت میگیرد.
عملیات پس از چاپ نیز بسته به نیاز مشتری انتخاب میگردد ، مانند سلفون مات و براق ، یووی موضعی ، یووی شنی ، متالایز و برجسته کاری
در نهایت هم فرم های چاپ شده به مرحله ی صحافی رفته و بسته به تعداد صفحات یا مفتول (منگنه) و یا چسب گرم میشوند.

فرق کاتالوگ و بروشور چیست؟

چاپ کاتالوگ

کاتالوگ ها بیشتر برای معرفی کالا و کارخانه ها بصورت کلی و رزومه شرکت به کار میروند.

از دیگر کارایی کاتالوگ و فرق آن با بروشور این است که چون از تعداد صفحات بیشتری تشکیل شده می توان آن را به عنوان یک کتابچه کامل برای معرفی کالا استفاده کرد .عکس های بیشتری از کالا و محصول درون آن قرار داد و توضیحات بیشتری هم نسبت به محصول مورد نظر انجام داد.

از دیگر ویژگی که کاتالوگ هارو از بروشورها جدا میکند سلفون خوردن کاتالوگ هاست و باعث مقاومت بیشتر کاتالوگ ها نسبت به بروشورها می شود.

طراحی کاتالوگ حرفه ای چگونه است ؟

چاپ کاتالوگ

برای طراحی صفحات داخلی کاتالوگ باید چند صفحه در نظر گرفته شود؟

اندازه های متداول کاتالوگ ها چه اندازه هایی هستند؟

چاپ کاتالوگ به چه شکل انجام میشود؟

طراحی کاتالوگ ها به این صورت انجام میشود که برای طراحی صفحات کاتالوگ اگر بصورت کتابچه باشد از ضریب ۴ برای صفحات استفاده میشود .

به این صورت که اگر هر برگه از وسط تا شود و ما شماره صفحه بزنیم به صورت کتابی صفحات آن کاتالوگ رو به ۴ صفحه میدهد و ما باید طبق آن ۴ صفحه طراحی و محاسبات چاپ خود را انجام دهیم.

چاپ کاتالوگ به چند صورت قابل انجام است ؟

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ به دو صورت دیجیتال و افست قابل انجام است.

چاپ دیجیتال کاتالوگ در تیراژ کم به صرفه و چاپ کاتالوگ افست برای تیراژ بالای 1000 عدد می باشد.

کاتالوگ یا کالانما، کتابچه‌ی از اطلاعات طبقه بندى شده‌ی کالا، خدمات، امکانات و… شرکت شما می‌باشد. در چاپ کاتالوگ‌ها عموما از تصاویر و طراحی‌های جذاب جهت معرفی کامل‌تر استفاده می‌شود. همچنین تعداد صفحات کاتالوگ ازچندصفحه تاصدها صفحه متغییر می‌باشد و اغلب گرماژ صفحات جلد در مقایسه با صفحات داخل بیشتر و معمولا جلد مقوایی می باشد. در کاتالوگ بر عکس بروشور از صحافی‌های سنگین تر مانند: مفتول، چسب گرم و… بسته به تعداد صفحات کاتالوگ استفاده می شود استفاده می‌شود.

بروشور ها در مقایسه با کاتالوگ‌ ها معمولا ارزان تر هستند و در قطع‌های مختلف، بدون نیاز به صحافی های سنگین با فرآیند صحافی ساده در تیراژ بالا چاپ می‌شوند، گرم کاغذ می‌تواند به دلخواه انتخاب شود، اما اغلب با گرم پایین چاپ می‌شوند تا هم خواندن آن‌ها ساده‌تر باشد و هم مقرون به صرفه تمام شوند. همچنین اغلب با استفاده از دو فرآیند چاپ دیجیتال و چاپ افست تولید می‌شوند که این مقوله کاملا در ارتباط با تیراژ کاتاوگ یا بروشور می باشد.

کاتالوگ یا کالانما، کتابچه‌ ای از اطلاعات طبقه بندی شده‌ی کالا، خدمات، امکانات و… می‌باشد. در کاتالوگ‌ها عموما از تصاویر و طراحی‌های جذاب جهت معرفی کامل‌تر و همچنین تعداد صفحات کاتالوگ از4 صفحه تا صدها صفحه متغییر می‌باشد و اغلب گرماژ صفحات جلد در مقایسه با صفحات داخل بیشتر است. در کاتالوگ بر عکس بروشور از صحافی‌های سنگین تر مانند: کاتالوگ مفتول، کاتالوگ چسب گرم و… استفاده می‌شود.

بروشور ها در مقایسه با کاتالوگ‌ ها معمولا ارزان تر هستند و در قطع‌های مختلف، بدون نیاز به صحافی های سنگین با فرآیند صحافی ساده در تیراژ بالا چاپ می‌شوند، گرم کاغذ می‌تواند به دلخواه انتخاب شود، اما اغلب با گرم پایین چاپ می‌شوند تا هم خواندن آن‌ها ساده‌تر باشد و هم مقرون به صرفه تمام شوند ، همچنین اغلب با استفاده از دو فرآیند چاپ دیجیتال و چاپ افست تولید می‌شوند.

با توجه به اهمیت داشتن یک کاتالوگ در دنیای تجارت امروز و آگاه بودن به این موضوع که چاپ کاتالوگ شما نماینده شما در زمانی که شما پیش مشتری خود حضور نیافتید هست ، باید این اصل را مورد توجه قرار دهیم که هزینه کردن برای داشتن کاتالوگ فقط و فقط یک سرمایه گذاری خواهد بود و واژه هزینه تنها یک فعل اشتباه در مورد چاپ کاتالوگ ها می باشد.

نکته مهم در انتخاب مناسب یک کاتالوگ

۱تعداد صفحه مناسب برای چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

ابتدا لازم است که شما شناخت کاملی از چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور داشته باشید و فرق این دو را به خوبی متوجه شده باشید ، همه روزه دوستانی با مجموعه ما تماس می گیرند و با در خواست کاتالوگ سوال خود را مطرح می نمایند ولی بعد چند لحظه صحبت متوجه این موضوع می شوند که محصول درخواستی آنها یک تراکت می باشد نه یک کاتالوگ !

شما برای معرفی کلی و اجمالی در رابطه با خدمات و محصولات خود نیاز به یک کاتالوگ دارید که در آن به شرح خدمات و محصولات خود می پردازید. تفاوت بروشور با کاتالوگ در چیست ؟! بروشور به توضیح کامل از یک محصول یا شرح کامل یک خدمات می پردازد ، در بروشور بیشتر توجه به جزئیات نمی شود. اما در کاتالوگ مهم کلیات یک محصول با جزییات کامل محصول و خدمات می باشد.

شما در طراحی کاتالوگ خود نباید روی جلد را به معرفی خدمات یا محصولات خود اختصاص دهید ، کمی خلاقیت در طراحی لازمه کار می باشد. پس روی جلد کاتالوگ را به لوگو و شعار خود اختصاص دهید ، پشت جلد کاتالوگ را به آدرس و اطلاعات تماس و حتی می تواند جایگاه سخن آخر اختصاص دهید.

با توجه به میزان حجم اطلاعات خود می توانید یک فهرست ابتدایی داشته باشید. اما در نهایت شما باید یک جلد زیبا و صفحات داخلی مجزا برای کار خود در نظر بگیرید ، در چاپ کاتالوگ معمولا جلد شیک و ساده پسند اکثر مشتریان می باشد.

۲تعداد صفحات کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

ضریب صفحات را به صورت مضرب ۴ باید در نظر بگیرید ، به این صورت که در کمترین حالت یک کاتالوگ شامل جلد و پشت جلد و ۲ صفحه داخلی می باشد که مجموعا ۴ صفحه می گردد. آیتم بعدی ۸ صفحه / ۱۲ صفحه / ۱۶ صفحه / ۲۰ صفحه / ۲۴ صفحه / ۲۸ صفحه / ۳۲ صفحه / ۳۶ صفحه و ….که در لینک تعرفه قیمت ، قیمت های مختلف را برای شما نمایش داده ایم.

۳نوع کاغذ مورد استفاده در تهیه کاتالوگ

هرچقدر گرماژ کاغذ مورد استفاده بالاتر باشد در تعداد صفحات کمتر باعث استواری بیشتر می گردد. اما تعداد صفحات از ۲۴ صفحه که بالاتر شود باید گرماژ کاغذ را پائین تر در نظر بگیرید (به دلیل اینکه امکان باد کردن کاتالوگ وجود دارد ) اگر گرم کاغذ خیلی بالا باشد باعث بد جلوه دادن و غیر حرفه ای بودن کاتالوگ شما خواهد شد ، در یک توضیح کوتاه اینطور می توان نتیجه گیری کرد برای چاپ کاتالوگ هایی با تعداد ۴ الی ۱۶ صفحه گرماژ کاغذ ۲۵۰ الی ۳۰۰ گلاسه مناسب می باشد . تعداد صفحات بالاتر از ۲۰ می تواند تلفیقی از جلد ۳۰۰ گرمی و صفحات داخلی ۱۷۰ الی ۲۰۰ گرمی باشد .

۴خدمات جانبی برای چاپ کاتالوگ

استفاده از پوشش سلفون مات یا براق، سلفون های فانتزی چند رنگ ، یووی ، ورنی، طلاکوب یا نقره کوب ، استفاده از کلیشه برجسته ، استفاده از رنگ پنجم ( رنگ های فسفری، طلایی و رنگ های پنتون ) و … همه و همه می تواند در زیباتر شدن چاپ کاتالوگ سهم بسزایی ایجاد کند.

۵تیراژ چاپی کاتالوگ

با توجه به شناخت در مورد ۲ مدل چاپ رایج که با نام دیجیتال یا افست شناخته می شوند ، باید چاپ افست را یک چاپ کم هزینه و با کیفیت بالا در تیراژ بالا نام برد و چاپ دیجیتال را یک چاپ گران اما بدون محدودیت در تیراژ و سرعت بسیار بالا حتی 1 عدد نام برد ، مجموعه چاپ ثارالله با خدمات چاپ افست و دیجیتال تولید کاتالوگ را انجام می دهد، پس حداقل تیراژ تولید یک کاتالوگ را باید 100 عدد در نظر گرفت. تیراژ 1000 تا 5000 عدد به مراتب قیمت مناسب تری برای هر جلد خواهد داشت ، زیرا سیستم چاپ کاتالوگ کاملا تغییر می کند.

چاپ کاتالوگ حرفه ای برای زمینه‌های تجاری بسیار مهم است. طراحی و چاپ کاتالوگ هر چقدر چشم گیرتر باشد و چاپ کاتالوگ ارزان و فوری باشد میتواند مخاطب را با خود درگیر کند. قیمت چاپ کاتالوگ تاثیری روی قیمت نهایی و کیفیت چاپ آن دارد ، به این صورت که هر چه بیشتر هزینه شود در بیشتر اوقات کاتالوگ حرفه ای تری نصیب شما خواهد شد.

منظور از این حرفه ای بودن همان خدمات پس از چاپ مورد نظر و جنس کاغذ انتخابی شما برای چاپ کاتالوگ نسبت به بودجه تان می باشد.

چاپ کاتالوگ