تعرفه چاپ دیجیتال | چاپ دیجیتال ثارالله

  

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال یا چاپ فوری در واقع فوری ترین شیوه ی چاپ می باشد ، البته این نظریه نیز درست است که چاپ دیجیتال به همان اندازه که فوری است به همان اندازه هم گران می باشد ولی در ابتدا باید این را در نظر گرفت که شما این گرانی را با چه چیز مقایسه می کنید ، آیا با چاپ افست ، اگر چاپ دیجیتال را با چاپ افست مقایسه می کنید باید بگویم این قیاسی مع الفارغ است چون چاپ افست نیازمند یکسری الزامات می باشد مثل تهیه زینک ، خرید کاغذ به صورت بند ، چاپ دی تیراژ حداقل 1000 عدد و …
به همین دلیل انتخاب عمده مشتریانی که تعداد کمی کاتالوگ فوری ، کارت ویزیت فوری ، در کل نیاز به چاپ فوری دارند چاپ دیجیتال می باشد.

تعرفه چاپ دیجیتال

تعرفه چاپ دیجیتال که در بالا مشاهده می فرمایید،درواقع لیست قیمت خدمات ارائه شده چاپ دیجیتال توسط این چاپخانه میباشد.

چاپ دیجیتال یا چاپ فوری چیست؟

دو مورد از معروف ترین و رایج ترین شیوه های چاپ دیجیتال شیوه لیزری و جوهر افشان می باشند.سیستم چاپی که در چاپ دیجیتال ثارالله از آن استفاده میشود،شیوه ی لیزری می باشد.جدیدترین و به روز ترین دستگاه ها در چاپ دیجیتال ثارالله نصب و راه اندازی گردیده است.

انواع دستگاه های مورد نیاز چاپ دیجیتال و چاپ فوری

1- چاپ دیجیتال کونیکا مینولتا

2- پلاتر

3- لمینیتور بزرگ و کوچک

4- سلفون کشی

5- ریسو گراف

موارد استفاده دستگاه های دیجیتال فوق

 

چاپ دیجیتال

 

1– چاپ دیجیتال : برای چاپ فوری کارهای تا ضخامت 300گرم یکرو ودورو روی کاغذ های گلاسه 135و170و200و250و300گرم کاغذ کتان،کاغذ تحریر و…به صورت رنگی مورد استفاده قرار میگیرد.

2- پلاتر: برای چاپ فوری کار های بزرگتر ازآ3 مورد استفاده قرار می گیرد که حداکثر عرض چاپی 1 متر می باشد، کاغذ مورد استفاده پلاتر عبارت است از:کاغذ کوتد، فتوگلاسه ، لیبل پی.پی ، بک لایت و…

3- لمینیتور: لمینیتور کوچک برای کارهای چاپ شده توسط چاپ دیجیتال کونیکا مورد استفاده دارد و لمینیتور بزرگ جهت لمینت کردن کارهای چاپ شده توسط پلاتر به صورت مات و یا براق مورد استفاده دارد.

4- دستگاه سلفون کشی: این دستگاه برای کشیدن سلفون به صورت حرارتی بر روی مقوا می باشد.مقوای چاپ شده با چاپ دیجیتال را با استفاده از این دستگاه به صورت مات یا براق روکش میکنند.

5- ریسوگراف: دستگاه چاپ ریسوگراف مختص کارهای سیاه و سفید فوری می باشد.

ازجمله این کارها میتوان چاپ فوری فاکتور ،چاپ فوری قبض و… نام برد.

کار های مختلف چاپی که بادستگاه های چاپ دیجیتال قابل انجام میباشد:

1-چاپ کارت ویزیت فوری
2-چاپ بروشورفوری
3-چاپ کاتالوگ فوری
4-چاپ لیبل فوری
5-چاپ استند های نمایشگاهی فوری
6-چاپ فاکتورفوری

بسته به سایز سفارش چاپ دیجیتال شما انتخاب می شود که با چه دستگاهی کارتان چاپ شود ، از جمله چاپ های دیجیتال که با دستگاههای چاپ دیجیتال ثارالله انجام می شود.

مراحل چاپ کارت ویزیت فوری

ابتدا طراحی مد نظر انجام شده ، سپس این طرح برروی مقوا (مقوای کتان،مقوای گلاسه و…) چاپ می شود، پس از چاپ اگر کارت لمینت باشد (مات یا براق) توسط دستگاه لمینت برروی مقوا کشیده شده و پس از لمینت نوبت به برش کاری کارت ویزیت می رسد. در مرحله آخر نیز اگر کارت دور گرد باشد بادستگاه پانچ عمل دور گرد کردن کارت ویزیت انجام میشود.

چاپ دیجیتال

مراحل چاپ بروشور فوری

طراحی ابتدای تمامی کارهای چاپی میباشد.

پس از انجام طراحی، مرحله جاپ دیجیتال فوری روی کاغذ تحریر یا گلاسه 135، گلاسه170، گلاسه 200، گلاسه250 و..چاپ میشود.پس ازچاپ به خواسته مشتری اگر بروشور فوری احتیاج به سلفون مات و براق داشته باشد این عمل توسط دستگاه سلفون کشی انجام شده و بروشور ها برای انجام عملیات خط تا به داخل دستگاه تا کنی هدایت می شود.

چاپ دیجیتال ثارالله

مراحل چاپ کاتالوگ فوری

پس از طراحی نوبت به چاپ فوری دیجیتال کاتالوگ می رسد.

این مراحل از صفحه بندی کاتالوگ بسته به تعداد صفحات آغاز میشود ، پس از صفحه بندی داخل هر فرم آ3، چهار صفحه کاتالوگ جا میگیرد ، مثلا یک کاتالوگ 24صفحه 6فرم آ3 می باشد.

سپس چاپ دورو انجام شده و اگر کاتالوگ نیاز به سلفون داشته باشد، سلفون شده و پس از سلفون صحافی منگنه یا چسب می شود.

چاپ کاتالوگ

4- مراحل چاپ لیبل فوری

چاپ لیبل فوری ،درواقع پس از مرحله ی طراحی ،طرح مورد نظر روی لیبل مات یا براق چاپ شده ، پس از چاپ اگر نیاز به سلفون باشد کار ها سلفون شده وبعد اگر لیبل ها نیم تیغ بخواهد نیم تیغ می شود وتحویل مشتری می شود.

چاپ دیجیتال

5- چاپ استند های نمایشگاهی

این قسمت از چاپ دیجیتال فوری ،ابتدا طرح مورد نظر با دستگاه پلاتر چاپ شده و پس از چاپ با دستگاه لمینیتور بزرگ، لمینت مات یا براق می شود.

استند ها پس از مرحله چاپ ولمینت به صورت 4 گوش پانچ شده و روی پایه قرار میگیرند.

نکته : ضمنا چاپ رول آپ نمایشگاهی نیز به همین صورت می باشد.

6- چاپ فاکتور فوری :

ابتدا طرح مورد نظر توسط دستگاه ریسو روی کاغذهای مختلف ،تحریر،الوان،کاربن لس و…چاپ شده و سپس به قسمت شماره ،پرفراژ وصحافی هدایت می شوند.

تاریخچه چاپ دیجیتال

چاپ ثارالله

در سال 1376 (1997) خانه چاپ و طرح اولین دستگاه چاپ دیجیتال زایکن را در ایران نصب و راه اندازی کرد. پس از یک سال چاپ دیجیتال سیاه و سفید دومین دستگاه چاپ دیجیتال رنگی  به امکانات خانه چاپ و طرح افزوده شد تا تنها چاپخانه دیجیتال ایران بتواند سرویس های مطمئن تری به مشتریان خود ارائه دهد.

اما چاپ دیجیتال تمام نیاز مشتریان خانه چاپ و طرح نبود. در سال 1380 برنامه راه اندازهی کارگاه افست خانه چاپ و طرح پس از یک سال به ثمر نشست. خانه چاپ و طرح باز هم پیشرو بود و اولین دستگاه چاپ افست پیشرفته چهار رنگ هایدلبرگ مدلSM52 با  تمام تجهیزات جانبی در خانه چاپ و طرح آغاز به کار کرد. در کنار این دستگاه میز امکانات کامل یک لیتوگرافی فراهم شد تا خانه چاپ و طرح نه تنها نخستین چاپخانه دیجیتال  ایران بلکه مجتمعی بی نظیر در صنعت چاپ ایران باشد.

تجهیز مجدد کارگاه دیجیتال در سال 1383 به سه دستگاه چاپ دیجیتال رنگی زیراکس Docucolor 6060 آن را به بزرگترین ظرفیت تولید چاپ دیجیتال در کشور  تبدیل کرد.

در ابتدای سال 1387، خانه چاپ و طرح با راه اندازی دستگاه چهار و نیم ورقی 4 رنگ کا ب آ KBA rapida 105-4 برای تولید مجلات و کتب نفیس رنگی تجهیز شد. امروز نه فقط سفارش تبلیغاتی شرکتهای کوچک و بزرگ بلکه نشریات و کتب نفیس ناشرین برتر کشور در خانه چاپ و طرح تولید می شود.

تهیه فیلم به طور مستقیم از روی اطلاعات دیجیتالی متن، تصاویر خطی و هافتون ها برای لوحه سازی، اکنون حرفه ای استاندارد در صنعت  چاپ است. چرا که، لوحه سازی دیجیتال یا از کامپیوتر به لوحه، هنوز خیلی متداول نشده است. درسال 1994 تنها دو نوع سیستم از نظر تجاری وجود داشت با حدود چهل نصب در سراسر دنیا. درحال حاضر (1999) تعداد بیشتری از این نوع سیستم ها در عرصه تجارت وجوددارند. بدیهی است پیشرفت های تکنولوژی ریپ (RIP) و وجود نرم افزارهای پیشرفته، درساخت تکنولوژی (CtP) سهمی به سزا دارند. درآغاز از لوحه هیا فتوپلیمری استفاده می شد که با لیزرهای آرگونیون نوردهی می شدند.پیش بینی  می شد لیزرهای فرکانس دوبرابر شده یا گ به طور فزاینده ای در زمینه ساخت CtP استفاده شوند.

ماشین آلات چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال ثارالله ، دستگاه های چاپ دیجیتال ،

اولین ماشین چاپ دیجیتال مستقیم  یا از کامپیوتر به چاپ دیجیتال، جی تی او- دی آی، هایدلبرگ میباشد که براساس ماشین های چاپ متداول لیتوگرافیکی افست، پایه گذرای شده است. امیتاز این ماشین در تکنولوژی لوحه سازی آن قرار دارد. لوحه های چاپ از طریق اطلاعات دیجیتالی، مستقیماً روی ماشین چاپ نوردهی می شوند. چهار یا پنج واحد  چاپ هر کدام دارای لوحه خشک تصویری مستقیم می باشند که هم زمان روی ماشین چاب نوردهی و منطبق میشوند. هر لوحه چاپ 16 آرایه لیزری دارد که از طریق  کامپیوتر دی آی (که جریان مرکب را هم برای هر واحد چاپ محاسبه می کند) به یک ریپ متصل شده اند.رزولوشین لیزر از 2540DPI,1016DPI برای خط ترام تا 175 خط براینچ 175LPI تغییر پذیر است این ماشین باسرعت  حداکثر 8000 نسخه در ساعت  روی انواع کاغذ از30 گرمی تا 400 گرمی  در اندازه های 105X180 میلی متری تا 5336X503 میلی متری کار می کند. سازندگان  ماشین مدعی هستند زمان آماده سازی  ماشین چاپ فقط 15 دقیقه است، که شامل زمان نوردهی به لوحه ها هم میشود. توجه به زمان آماده سازی و ضایعات  فقط 25 برگ، این ماشین چاپ رابرای  کارهای تجاری دارای تیراژکم بسیار جالب  توجه کرده است.

درحقیقت  اولین سیستم چاپ رنگی دیجیتال  دستگاه ایندیگو ای پرینت 1000 است که درسال 1993 عرصه شد. این ماشین برا ی عرضه چاپ رنگی با تیراژکم طراحی شده است.ماشنی چاپی ورقی  است باتنوع وسیعی از ورودی های اختیاری، از قبیل سیستم پیش از چاپ الکترونیکی زنگی، نوار، دیسک، سیستم های نشر رومیزی ( DTP) وپست استکریپت. این ماشین چاپ تاشش رنگ دو رو را به وسیله تکنولوژی عکاسی برقی یا الکتروفتوگرافیکو با استفاده از تونر مایع، چاپ میکند. حداکثر سطح چاپ آن آ3یا (A3) و با انواع  کاغذهای موجود در بازا، بدون روکش، روکش دار، کارت، غیره کار می کند.سرعت  آن 2000 نسخه در ساعت برای کارهای تمام رنگ و 8000 نسخه در ساعت برای کارهای  تک رنگ و رزولوشن آن 800 DPI می باشد. ماشین های چاپ دیجیتال  زیکون، زیراکس، کداک، کانوه، ریسو، ونیپسون انواع دیگری از ماشین های چاپ دیجیتال با تکنولوژی  الکتروفتوگرافی هستندکه از سال 1993 به چاپ دیجیتال پیوستند.

 

چاپ دیجیتال کاتالوگ

چاپ کاتالوگ در تیراژ پایین با چاپ افست امکان پذیر نمی باشد و حتما باید شیوه ی چاپ دیجیتال را برای این منظور استفاده کرد در زیر نمونه هایی از چاپ کاتالوگ را مشاهده میفرمایید.

 

چاپ کاتالوگ