قالب وردپرس

تعرفه چاپ دیجیتال | چاپ دیجیتال ثارالله

تعرفه قیمت چاپ دیجیتال

  

چاپ دیجیتال ثارالله

 

 

بسته به سایز سفارش چاپ دیجیتال شما انتخاب می شود که با چه دستگاهی کارتان چاپ شود.

از جمله چاپ های دیجیتال که با دستگاههای چاپ دیجیتال ثارالله انجام می شود.

1- میتوان به چاپ کاتالوگ فوری
2- چاپ بروشور فوری
3- چاپ تراکت فوری
4- چاپ کارت ویزیت فوری
5- چاپ تخته شاسی
6- چاپ پوستر فوری و … اشاره نمود.

چاپ دیجیتال ثارالله

چاپ دیجیتال های زیر سایز آ3 با دستگاه دیجیتال کونیکا و چاپ های بزرگتر از آ3 با دستگاه پلاتر انجام میشوند.

جنس مورد نظر نیز طبق سلیقه مشتری انتخاب می شوند.

جنس های قابل چاپ برای دستگاه پلاتر عبارت اند از: کوتد ، بک لایت ، فتوگلاسه ، پ.پ

جنس های قابل چاپ برای دستگاه دیجیتال عبارتاند از: گلاسه ، تحریر ، کتان و… می باشند.

در کل چاپ دیجیتال مقوله ای جدا از چاپ افست می باشد که بسیار تخصصی است.

 

چاپ ثارالله

چاپ دیجیتال چیست؟

به طور کلی چاپ دیجیتال یک روش تبدیل تصاویر دیجیتال به سطوح چاپی است.

درکل چاپ دیجیتال بسیار مناسب و میتوان گفت تنها راه برای تولید یک کار چاپی با تعداد محدود و سرعت بالا می باشد.

ما مفتخریم با در دست داشتن کلیه امکانات لازم جهت چاپ دیجیتال مانند :

دستگاه چاپ دیجیتال 452

دستگاه پلاتر

دستگاه لمینیتور

دستگاه سلفون کشی

دستگاه کاتر پلاتر

دستگاه برش

که قادر به تولید کارت ویزیت فوری ، تراکت فوری ، بروشور فوری ، کاتالوگ فوری ، پوستر فوری و … می باشد.

چاپ دیجیتال
چاپ دیجیتال معمولا شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای پایین توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که توسط لیزی و چاپگرهای لارج فرمت و یا جوهر افشان حرفه ای انجام می شود. با توجه به این که چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روشهای سنتی مثل افست است ولی قیمت بالاتر معمولا با صرفه جویی در هزینه های دیگری چون تهیه پلیت چاپ انجام می شوند در تیراژ کم جبران پذیر است. چاپ دیجیتال امکان چاپ سریع پس از تقاضا در تیراژ کم فراهم آورده و امکان تغییر طرح و محتویات آن در هر برگ چاپی را در اختیار میگذارد.همچنین در چاپ دیجیتال صرفه جویی در نیروی انسانی و توان به گسترش ماشین های چاپ و دیجیتال در بالا بردین کیفیت چاپ ،پایین آمدن هزینه تمام شده چاپ هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ در چاپ دیجیتال به این معناست که دیجیتال در حال رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن ار آن می باشد. منظور از چاپ دیجیتال ،چاپ با تونر های به وسیله چاپگرهای لیزری حرفه ای روی انواع کاغذ می باشد.

در چاپ دیجیتال که در آن دستگاه چاپ به یک کامپیوتر متصل می شود،کامپیوتری که اطلاعات مورد نظر برای چاپ شامل تصاویر و متن و غیره را به دستگاه چاپ دیجیتال فرستاده بعد دستگاه چاپ دیجیتال آنها را چاپ میکند. پس دستگاه چاپ دیجیتال دستگاهی است که به کامپیوتر متصل و اطلاعات را از ان دریافت میکند،مثل پیرینتر ها.

پلات و لمینت:

چاپ دیجیتال

(کوتد لمینت) در واقع یکی از زیر مجموعه های چاپ دیجیتال است که در آن بوسیله دستگاه پلاتر ابتدا بر روی متریال های مختلف چاپ و سپس با دستگاه لمینیت بر روی آن یک لایه کشیده شده که آن را پاره شده گی ، رطوبت و صدمات احتمالی حفظ می نماید .

در چاپ پلات امکان چاپ تا عرض 106 سانتی متر و در دستگاههای بزرگ تا عرض 150 سانتی متر وجود دارد ، به علت منحصر به فرد بودن این دستگاه در چاپ فضای داخلی (چاپ ایندور) تمامی چاپ ها از قبیل چاپ نقشه ، چاپ پوستر ، چاپ کوتد ، چاپ فتو گلاسه ، چاپ بوم ،چاپ پی وی سی ، چاپ سازه های نمایشگاهی، مثل استند ، پاپ آپ ، کانتر و رول آپ را در بر می گیرد

استند ها در دو سایز 2 در 90 و 60 در 170 می باشند که برای غرفه های نمایشگاه معمولا استفاده میشوند.

لمینت ها در دو نوع مات و براق می باشند که به سلیقه مشتریان انتخاب می گردند.

ریسو گراف :

دستگاه کپی سیاه و سفید می باشد که برای چاپ تراکت ، چاپ فاکتور و… به صورت سیاه و سفید بسیار باصرفه می باشد.

چاپ دیجیتال چیست ؟

چاپ دیجیتال معمولاً شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای کم تعداد توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که بوسیله چاپگرهای لارج فرمت و یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان ، پلاتر و … انجام می‌شود.

چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با روشهای سنتی مثل چاپ آفست است ولی این قیمت بالاتر معمولاً با صرفه جویی در هزینه های دیگری که در تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند برای تیراژهای کم تعداد جبران می‌شود.

این روش امکان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تیراژ محدود را فراهم می‌آورد و امکان تغییر تصاویر و محتویات صفحه در هر برگ چاپی را در اختیار می‌گذارد.صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشینهای چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت، پایین آمدن هزینه تمام شده هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رسیدن به نقطه رقابت با چاپ آفست و حتی پیشی گرفتن از آن است.

در حال حاضر منظور از چاپ دیجیتال در بازار چاپ،عمدتاً چاپ تونری با استفاده از انواع چاپگرهای لیزری حرفه ای بر روی انواع کاغذ است.

فرایند
تفاوت اصلی بین چاپ دیجیتال و روشهای سنتی چاپ مثل لیتوگرافی و چاپ آفست، فلکسوگرافی،گراور، یا لترپرس در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ است که در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزان تر هستند.

مرسوم ترین روشها شامل چاپگرهای جوهرافشان و لیزری هستند که پیگمنت یا تونر را بر روی زمینه های متنوعی همچون کاغذ، کاغذ عکاسی، کانواس یا بوم، چوب، فوم، شیشه، سنگ و … می‌نشانند.

در بیشتر فرایندهای چاپ دیجیتال جوهر یا تونر همچون روشهای سنتی در داخل کاغذ نفوذ نمی‌کنند بلکه لایه نازکی بر روی سطح تشکیل می‌دهند و در برخی سیستمها ممکن است برای تثبیت آنها بر روی زمینه از مواد اضافی و پوششی که توسط فرایندهای حرارتی یا تابش یووی افزوده می‌شوند نیز استفاده گردد.

تفاوتهای اساسی چاپ دیجیتال و چاپ افست

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال با سایر روشهای چاپ مثل چاپ آفست و یا لتر پرس دارای تفاوت اساسی است.برخی از این تفاوت‌ها به شرح زیر است:

1- به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ شامل لیتوگرافی، فرایند چاپ دیجیتال کوتاه تر است

2- در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است

3- در این روش میزان مواد باطله شامل کاغذ و مواد شیمیایی کمتر است چون نیازی به رسیدن به رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد

4- چاپ دیجیتال در هر دور چاپ می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی‌شود

کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ در تیراژ محدود
در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه پایین وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مثل تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد و سریع کاربرد زیادی دارد.

یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیونها برگ ساخته نشده است،بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمر خود نهایتاً هزاران برگ چاپ کند که البته اینکار را خیلی خوب انجام می دهد،بنا بر این با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار،چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و مقرون به صرفه می باشد.البته از سال 2010 فناوری های نوین در چاپ دیجیتال بکار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیتم پاشش جوهر،چاپگر های دیجیتال جوهر افشان توانستند بسیاری از محدودیت ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.

چاپ شخصی شده
در چاپ دیجیتال با توجه به وجود امکان چاپ در تیراژ محدود شما می توانید هر نسخه از محصول چاپی خود را متفاوت با نسخه قبلی چاپ کنید.

به عنوان مثال شما می توانید کارت تبریک‌های شخصی شده با تصاویر مختلف و یا کارت پرسنلی با طرحهای مختلف را در هر دور چاپ کنید. همچنین این قابلیت به شما امکان چاپ اطلاعات متغیر را می دهد. یعنی می توانید در هر نسخه چاپی خود اطلاعات متغیری را چاپ کنید این اطلاعات می تواند شماره سرالع و یا نام گیرنده و یا تصویر هر فرد باشد.

از جمله خدماتی که که چاپ دیجیتال ثارالله ارائه میدهد میتوان به مواردی مثل چاپ فوری دیجیتال کارت ویزیت – چاپ فوری دیجیتال  کاتالوگ و بروشور – چاپ استند و سازه ه های نمایشگاهی – چاپ پلات و لمینیت – چاپ فوری لیبل – پرینت رنگی A3 – A4- A5 – چاپ کارت ویزیت دیجیتال فوری لمینیت مات و براق و سلفون و کتان و … – منگنه و سیمی کردن و … اشاره کرد

نکته: زمانی به یک دستگاه چاپ ،چاپ دیجیتال گفته میشود که آن دستگاه اطلاعات را به صورت مستقیم و دیجیتالی دریافت کرده و آن را چاپ کند.و انواع مختلفی دارند مثل جوهر افشان ، لیزری و در اندازه های و ابعاد و کارایی خاص خود که همه به یک کامپیوتر وصل هستند.

در واقع چاپ دیجیتال امکان چاپ یا تبلیغات را برای همه با هر بودجه و امکاناتی فراهم می اورد.

در نمایشگاههای خود زیاد به سراغ چاپ دیجیتال خواهید آمد ، دور تا دور خود را که بنگرید پر است از نشانه هایی از چاپ دیجیتال ( بنر ، استند ، بک لایت ، کاتالوگ ، سازه های نمایشگاهی )

وجود چاپ دیجیتال یک نعمت است برای صنعت چاپ ، زیرا برای نمونه گیری افست نیز استفاده می شود و از بسیاری اشتباهات چاپی جلوگیری می کند.

چاپ پلات | دستگاه چاپ پلات

دستگاهی ویژه که برای چاپ صفحات دارای طرح های گرافیک و یا ترسیم های عرض زیاد کاربرد دارد. نهایت عرض دستگاههای پلاتر( در بازار فعلی ایران)  ۱۵۰ سانتی متر است ، چاپ های دستگاه پلات، در دسته چاپ عریض INDOOR قرار دارند. یعنی چاپ تصاویر با عرض بالا (LARGE FORMAT ) بوسیله این نوع چاپ امکان پذیر است. پلاتر توانایی رسم خط، دایره و سایر شكل ها را داراست و به طور معمول این كار با حركت یك قلم روی یك صفحه كاغذی بزرگ صورت می پذیرد. دقت رسام در تهیه ترسیم ها بسیار زیاد است و اغلب با نرم افزارهای CAD صورت می گیرد. بیشتر برای چاپ نقشه ها و نمودارها استفاده می شود. از آنجایی که چاپگرها حداکثر کاغذهایی به ابعادA3 را می توانند چاپ کنند و در کارهای نقشه کشی به ابعاد بیش از این نیاز است لذا به منظور تولید خروجی های بزرگ از پلاترها استفاده می شود. در واقع پلاتر می تواند به سادگی با رسم نقطه های منفرد پرشمار گرافیک های پیکسلی خوبی ارایه دهد. پلاترها به دو گروه تقسیم می شوند. پلاترهایی که در آنها از کاغذ خاصی با پوشش ویژه استفاده می کنند الکترو استاتیک نامیده می شوند و پلاترهایی که از کاغذ های معمولی استفاده می کنند. پلاتر هم همانند سایر دستگاه های چاپ دیجیتال دارای هدهایی هست که بوسیله آن رنگ را بر روی انواع گوناگون کاغذ انتقال می دهد.نحوه چاپ بدین گونه است که فایل طراحی به وسیله کامپیوتر به ریز پردازنده دستگاه پلاتر انتقال پیدا می کند و رنگ از مخازن مخصوص به وسیله هدها بر روی کاغذ انتقال پیدا می کند.

چاپ با پلاتر T795 HP که در چاپ دیجیتال ثارالله نصب و راه اندازی شده است بسیار با کیفیت است. همانگونه كه گفته شد دستگاه پلاتر برای رسم خط طراحی شده است. خط مستقیم را می توان با استفاده از نقطه آغاز و پایان آن به دقت تعریف كرد، بنابراین پلاتر باید قلم خود را به نقطه آغاز حركت دهد و آن را پایین بیاورد سپس به نقطه پایان برود و دوباره قلم را بالا بیاورد. پلاتر به هر نقطه ای روی كاغذ می تواند دسترسی پیدا كند. دایره را نیز می توان به طریقی مشابه و با حركت مكرر قلم به نقاط انتهایی روی دایره رسم كرد. اما بیشتر پلاتر ها دارای رویه های درونی هستند كه دایره، بیضی و قوس ها را به طور كامل تهیه می كند. در این صورت كافی است كه مركز و شعاع دایره توسط كامپیوتر به پلاتر اطلاع داده شود تا باقی كار انجام داده شود .

تاریخچه چاپ دیجیتال

چاپ ثارالله

در سال 1376 (1997) خانه چاپ و طرح اولین دستگاه چاپ دیجیتال زایکن را در ایران نصب و راه اندازی کرد. پس از یک سال چاپ دیجیتال سیاه و سفید دومین دستگاه چاپ دیجیتال رنگی  به امکانات خانه چاپ و طرح افزوده شد تا تنها چاپخانه دیجیتال ایران بتواند سرویس های مطمئن تری به مشتریان خود ارائه دهد.

اما چاپ دیجیتال تمام نیاز مشتریان خانه چاپ و طرح نبود. در سال 1380 برنامه راه اندازهی کارگاه افست خانه چاپ و طرح پس از یک سال به ثمر نشست. خانه چاپ و طرح باز هم پیشرو بود و اولین دستگاه چاپ افست پیشرفته چهار رنگ هایدلبرگ مدلSM52 با  تمام تجهیزات جانبی در خانه چاپ و طرح آغاز به کار کرد. در کنار این دستگاه میز امکانات کامل یک لیتوگرافی فراهم شد تا خانه چاپ و طرح نه تنها نخستین چاپخانه دیجیتال  ایران بلکه مجتمعی بی نظیر در صنعت چاپ ایران باشد.

تجهیز مجدد کارگاه دیجیتال در سال 1383 به سه دستگاه چاپ دیجیتال رنگی زیراکس Docucolor 6060 آن را به بزرگترین ظرفیت تولید چاپ دیجیتال در کشور  تبدیل کرد.

در ابتدای سال 1387، خانه چاپ و طرح با راه اندازی دستگاه چهار و نیم ورقی 4 رنگ کا ب آ KBA rapida 105-4 برای تولید مجلات و کتب نفیس رنگی تجهیز شد. امروز نه فقط سفارش تبلیغاتی شرکتهای کوچک و بزرگ بلکه نشریات و کتب نفیس ناشرین برتر کشور در خانه چاپ و طرح تولید می شود.

تهیه فیلم به طور مستقیم از روی اطلاعات دیجیتالی متن، تصاویر خطی و هافتون ها برای لوحه سازی، اکنون حرفه ای استاندارد در صنعت  چاپ است. چرا که، لوحه سازی دیجیتال یا از کامپیوتر به لوحه، هنوز خیلی متداول نشده است. درسال 1994 تنها دو نوع سیستم از نظر تجاری وجود داشت با حدود چهل نصب در سراسر دنیا. درحال حاضر (1999) تعداد بیشتری از این نوع سیستم ها در عرصه تجارت وجوددارند. بدیهی است پیشرفت های تکنولوژی ریپ (RIP) و وجود نرم افزارهای پیشرفته، درساخت تکنولوژی (CtP) سهمی به سزا دارند. درآغاز از لوحه هیا فتوپلیمری استفاده می شد که با لیزرهای آرگونیون نوردهی می شدند.پیش بینی  می شد لیزرهای فرکانس دوبرابر شده یا گ به طور فزاینده ای در زمینه ساخت CtP استفاده شوند.

ماشین آلات چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال ثارالله ، دستگاه های چاپ دیجیتال ،

اولین ماشین چاپ دیجیتال مستقیم  یا از کامپیوتر به چاپ دیجیتال، جی تی او- دی آی، هایدلبرگ میباشد که براساس ماشین های چاپ متداول لیتوگرافیکی افست، پایه گذرای شده است. امیتاز این ماشین در تکنولوژی لوحه سازی آن قرار دارد. لوحه های چاپ از طریق اطلاعات دیجیتالی، مستقیماً روی ماشین چاپ نوردهی می شوند. چهار یا پنج واحد  چاپ هر کدام دارای لوحه خشک تصویری مستقیم می باشند که هم زمان روی ماشین چاب نوردهی و منطبق میشوند. هر لوحه چاپ 16 آرایه لیزری دارد که از طریق  کامپیوتر دی آی (که جریان مرکب را هم برای هر واحد چاپ محاسبه می کند) به یک ریپ متصل شده اند.رزولوشین لیزر از 2540DPI,1016DPI برای خط ترام تا 175 خط براینچ 175LPI تغییر پذیر است این ماشین باسرعت  حداکثر 8000 نسخه در ساعت  روی انواع کاغذ از30 گرمی تا 400 گرمی  در اندازه های 105X180 میلی متری تا 5336X503 میلی متری کار می کند. سازندگان  ماشین مدعی هستند زمان آماده سازی  ماشین چاپ فقط 15 دقیقه است، که شامل زمان نوردهی به لوحه ها هم میشود. توجه به زمان آماده سازی و ضایعات  فقط 25 برگ، این ماشین چاپ رابرای  کارهای تجاری دارای تیراژکم بسیار جالب  توجه کرده است.

درحقیقت  اولین سیستم چاپ رنگی دیجیتال  دستگاه ایندیگو ای پرینت 1000 است که درسال 1993 عرصه شد. این ماشین برا ی عرضه چاپ رنگی با تیراژکم طراحی شده است.ماشنی چاپی ورقی  است باتنوع وسیعی از ورودی های اختیاری، از قبیل سیستم پیش از چاپ الکترونیکی زنگی، نوار، دیسک، سیستم های نشر رومیزی ( DTP) وپست استکریپت. این ماشین چاپ تاشش رنگ دو رو را به وسیله تکنولوژی عکاسی برقی یا الکتروفتوگرافیکو با استفاده از تونر مایع، چاپ میکند. حداکثر سطح چاپ آن آ3یا (A3) و با انواع  کاغذهای موجود در بازا، بدون روکش، روکش دار، کارت، غیره کار می کند.سرعت  آن 2000 نسخه در ساعت برای کارهای تمام رنگ و 8000 نسخه در ساعت برای کارهای  تک رنگ و رزولوشن آن 800 DPI می باشد. ماشین های چاپ دیجیتال  زیکون، زیراکس، کداک، کانوه، ریسو، ونیپسون انواع دیگری از ماشین های چاپ دیجینال با تکنولوژی  الکتروفتوگرافی هستندکه از سال 1993 به چاپ دیجیتال پیوستند.

چاپ دیجیتال ثارالله

چاپ فوری

چاپ کارت ویزیت دیجیتال فوری

چاپ کاتالوگ دیجیتال فوری

چاپ بروشور فوری دیجیتال

چاپ دیجیتال انواع اقلام چاپی

چاپ دیجیتال از صفر تا 100

چاپ پلات و لمینت

چشم انداز

به کارگیری جدیدترین دستگاههای چاپ دیجیتال

ارائه لیست قیمت چاپ دیجیتال برای هر کار به تفکیک

استفاده از پرسنل تحصیل کرده در رشته چاپ و نشر

سرعت عمل و دقت در چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال به مقدار تقاضا از 1 عدد تا تیراژهای بالا با بالاترین سرعت

چاپ دیجیتال دانه ای محاسبه میگردد و خیلی چاپ دیجیتال بستگی به تیراژ ندارد

خــدمــات دیجیتال

تعریف این عنوان بدین معنی است که در راستای امکانات موجود برای چاپ دیجیتال در سایزها و تیراژهای مختلف می‌توان در ارائه کارهای چاپی خدماتی را به آن اضافه نمود تا بتوان در فضاهای مختلف از جمله نمایشگاه‌ها و کاربردهای گوناگون از آن بهره‌مند شد. از جمله استفاده از لمینیت پس از چاپ‌های indoor، قراردادن کارهای چاپ شده بروی فوم، تخته‌شاسی، رول آب و یا هر گونه سازه‌ای که می‌توان از آن در یک نمایشگاه استفاده نمود. همچنین چاپ دیجیتال با کیفیت بالا برروی کاغذ عکس نیز در ابعاد مختلف امکان‌پذیر می‌باشد.

چاپ دیجیتال دنیای گسترده ای در صنعت چاپ دارد که هرروز در حال بزرگتر شدن میباشد.

 

 

 

چاپ دیجیتال ثارالله | چاپ فوری دیجیتال کارت ویزیت و بروشور و کاتالوگ ، پلات و لمینیت

چاپ تراکت سیاه و سفید

چاپ تراکت های سیاه و سفید به صورت چاپ دیجیتال با دستگاه ریسو گراف انجام میشود به دلیل اینکه چاپ با دستگاه ریسو بسیار مقرون به صرفه می باشد.

چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال لیبل

چاپ لیبل به صورت شیت با دستگاههای دیجیتال امکان پذیر بوده و از سرعت و کیفیت بالایی برخوردار است.

چاپ دیجیتال لیبل کاغذی ، چاپ دیجیتال پی وی سی و چاپ دیجیتال متالایز

مراحل چاپ لیبل کاغذی به همراه نیم تیغ :

ابتدا طرح مورد نظر روی برگه لیبل مات یا براق چاپ شده و سپس اگر احتیاج به سلفون مات یا براق باشد انجام می شود.

سپس خط قالب کشیده شده و به وسیله ی دستگاه کاتر پلاتر عملیات تیغ خوردن انجام می پذیرد.

چاپ دیجیتال بروشور

چاپ بروشور به صورت های مختلفی قابل انجام است.

همچنین چاپ بروشور گرم های مختلفی نیز دارد.

بسته به تیراژ شما انتخاب میشود که آیا چاپ دیجیتال انجام شود یا چاپ افست

مراحل تولید بروشور با چاپ دیجیتال :

طراحی و چاپ دیجیتال روی کاغذ 135 یا 170 یا 200 گرم به صورت دورو

سلفون کشی کار به وسیله دستگاه (مات یا براق)

خط تا با دستگاه تاکن

دور بری و بسته بندی بروشور.

چاپ دیجیتال تراکت

چاپ دیجیتال تراکت بستگی به تیراژ کار شما دارد ، تراکت دیجیتال از لحاظ هزینه خیلی به صرفه نیست ولی از لحاظ زمان بهترین راه برای کارهای فوری چاپ دیجیتال است.

تراکتها نیز گرم های متفاوتی دارند ، تراکت گلاسه 135 گرمی ، تراکت تحریر 80 گرم ، تراکت گلاسه 170 گرم و …

چاپ دیجیتال سربرگ

با چاپ دیجیتال سربرگ خود قادر خواهید بود طرح سربرگ و ست اداری خود را بعد از مدتی تغییر داده و تنوع دهید.

چاپ سربرگ a4 , a5 و برگه یادداشت با چاپ دیجیتال امکان پذیر میباشد.

سربرگ ها نیز مدل های مختلفی دارند مثل سربرگ تحریر 80 گرم ، سربرگ کتان 120 گرم ، سربرگ تحریر 100 گرم و …

                                  

چاپ دیجیتال کارت ویزیت

وقتی جلسه شما ساعتی دیگر شروع میشود و شما بخاطر مشغله ای که دارید تازه یادتان می افتد که کارت ویزیت ندارید ، وقتی نمایشگاهی در خارج از کشور دارید و ساعتی قبل یادتان می افتد که خود را چگونه به همکاران خارجی معرفی کنید تنها راهی که برای شما باقی و قابل انجام است چاپ دیجیتال کارت ویزیت است.

کارت ویزیت های دیجیتال نیز انواع مختلفی دارند : کارت ویزیت لمینت ، سلفون دار ، گلاسه ، کتان و …

مراحل تولید کارت ویزیت لمینت با چاپ دیجیتال:

ابتدا پشت و روی کارت ویزیت شما برروی گلاسه 250 یا 300 گرم چاپ شده

سپس لمینت های شیشه ای مات یا براق بر روی دوطرف آن قرار گرفته و به وسیله ی دستگاه لمینیتور که اصول کارش بر اساس حرارت می باشد لمینت میشود.

پس از آن عملیات برشکاری انجام و سپس کارت ویزیت دیجیتال دورگرد میشود.

این پروسه یکساعت به طول می انجامد.

چاپ دیجیتال پوستر

پوستر ها نیز ابعاد مختلفی دارند:

چاپ دیجیتال پوستر 50*70

چاپ دیجیتال پوستر 100 *70

چاپ دیجیتال پوستر 60*90

چاپ استندهای تبلیغاتی 200*90

چاپ استندهای تبلیغاتی 60*160

چاپ استندهای 50*70

چاپ استندهای 60*90

چاپ استندهای 60*45

چاپ دیجیتال ست اداری

ست اداری شامل پاکت های آ4 ، آ 5 ، پاکت نامه ، سربرگ آ4 و آ5 می باشد.

ست اداری معمولا در رنگهای سازمانی شرکت طراحی میشود ، چاپ دیجیتال ست اداری میتواند رنگی و یا سیاه و سفید باشد.

چاپ دیجیتال ژورنال

چاپ دیجیتال ژورنال یا تبلیغات لباس بسیار رایج میباشد.

ما میتوانیم چاپ دیجیتال شما را با گرم های کاغذ مختلف انجام دهیم .

گلاسه های مختلف ، کتان و …

مراحل چاپ دیجیتال کاتالوگ در تیراژ محدود :

در چاپ دیجیتال کاتالوگ اولین چیزی که باید بدانیم این است که چ تعداد صفحاتی داریم.

پس از آن گراماژ کاغذهای کاتالوگ مهم است و سپس شروع به چاپ کار روی گلاسه 135 ، 200 ، 170 ، 250 و … میکنیم.

معمولا جلد از گراماژ بالاتری برخوردار است.

پس از چاپ کاتالوگ دیجیتال ، باید سلفون کشیده شود که البته به صلاح دید مشتری این مرحله می تواند حذف شود.

پس از سلفون کشی نوبت به صحافی کاتالوگ دیجیتال میرسد که چ نوع صحافی نسبت به تعداد صفحات مناسب است :

صحافی منگنه برای کاتالوگهای با کمتر از 20 صفحه و صحافی پانچ و فنر و یا چسب گرم برای کاتالوگ هایی با تعداد صفحات بالا.

چاپ دیجیتال کاتالوگ

کاتالوگ ها در تعداد صفحات متفاوتی بسته به اطلاعات شرکت شما تولید میشوند اما در این بیتن چاپ دیجیتال کاتالوگ بسیار باصرفه می باشد به این دلیل که شما دقیقا به اندازه دلخواهتان سفارش میدهید.

چاپ کاتالوگ سه لت، چاپ کاتالوگ ، چاپ کاتالوگ فوری ، چاپ دیجیتال کاتالوگ

چاپ  دیجیتال کاتالوگ شاید از لحاظ کیفیت از افست پایینتر باشد ولی دست شما را برای چاپ در تعداد محدود باز میگذارد.

مراحل چاپ استند:

چاپ طرح مورد نظر روی کاغذ کوتد 130 گرم

لمینیت کردن کاغذ کوتد با دستگاه لمینیتور به صورت دورو مات و یا براق

برش قسمت های اضافیا

پانچ و سرهم کردن پایه استند

استندها معمولا در دو سایز 2*90 و 60 *160 می باشند.

رول آپ :

سازه ای فلزی است که تقریبا مانند استند بوده فقط پوستر داخل آن قابل جمع شدن می باشد و حمل آن بسیار آسان بوده و قیمتی تقریبا دوبرابر قیمت استند را داراست.

چاپ دیجیتال در واقع به چاپ فوری نیز معروف می باشد.

چاپ فوری کارت ویزیت ، چاپ کاتالوگ فوری ، چاپ بروشور فوری

چاپ دیجیتال فوری کاتالوگ و بروشور | قیمت چاپ فوری کارت ویزیت | چاپ استند و سازه های نمایشگاهی | چاپ پلات و لمینیت | چاپ لیبل | پرینت رنگی A3 – A4- A5

چاپ فوری تخصص ماست

انواع روش ها ی چاپ فوری :

انواع روش هاي چاپ فوری بر اساس تكنولوژي ديجيتالی که مورد استفاده قرار می گیرد، به گروه هاي اصلي زير تقسيم مي شود:

چاپ فوری جوهرافشان: در این روش از دستگاه ها ی متنوعی برای چاپ استفاده می شود که انواع پرينترهاي روميزي را در بر می گیرد. در دستگاه جوهر افشان اطلاعات ديجيتال به وسیله مركب هاي مايع به طور مستقيم روي كاغذ چاپ می شوند و
در این روش به محمل مياني براي انتقال تصاوير نیازی نيست و مركب بطور مستقيم توسط يك هد روي سطوح چاپي منتقل می گردد، به همین دلیل روش جوهر افشان به عنوان اصيل ترين روش چاپ فوری محسوب می شود.
ناگفته نماند که سرعت چاپ در اين شيوه نسبت به سایر شیوه ها ی چاپ فوری پایین می باشد، به همین دلیل امكان به كارگيري اين شيوه در تيراژهاي بالا وجود ندارد.

چاپ فوری الكتروفتوگرافي: در اين روش چاپ از دو نوع مركب جامد پودري يا مایع استفاده مي شود. سرعت چاپ فوری در این روش نسبت به روش جوهر افشان بالاتر است.

چاپ فوری تونری: در این روش، چاپ از طریق باردار كردن درام چرخاني توسط شعاع نور ليزر و ذوب شدن تونرهای روي سطح كاغذ، انجام می شود. مراحل چاپ تونری عبارتند از تصويرنگاري، انتقال تونر، مركب زني، تثبيت تونر و پاكسازي درام.
سرعت این روش نسبت به سیستم ها ی قبلی بالاتر است که می تواند تصاويري را كه از ذوب شدن پودر رنگ روي كاغذ به وجود مي آيند را ايجاد نماید. روش چاپ تونری به دلیل سرعت بالا، مصارف صنعتي پيدا كرده و از كارآمدترين سيستم هاي چاپ فوری محسوب می شود.

چاپ فوری ديجيتال مركبي: در این شیوه از مركب هاي رنگي استفاده مي شود که براي كارهاي پرتيراژ رایج است. خروجي اين دستگاه ها دارای كيفيت بسيار بالايي است. دستگاه دیجیتالی مرکبی به دلیل پيچيدگي تكنولوژي، از گستردگي سيستم هاي تونري برخوردار نیست.
از مزاياي منحصر به فرد اين دستگاه چاپ مي توان به امكان استفاده از رنگ هاي اسپات (Spot) به صورت كانال هاي رنگي مجزا و يا چاپ 6 رنگ HI-FI اشاره نمود.

چاپ فوری ديجيتال نوري يا پرتوي؛ در اين روش چاپ تصاوير مورد نظر از طريق شعاع هاي نوري که روي كاغذهاي ويژه و حساس تابیده می شوند، صورت می گیرد. این شیوه به دلیل سرعت بسیار بالا در لابراتورهاي عكاسي كاربرد فراوان داشته و از كيفيت چاپي خوبی نیز برخودار است.

چاپ فوری حرارتي؛ در اين شيوه از كاغذهای حساس به حرارت استفاده مي شود که حرارت ناشي از ماتريس ها ي حرارتي با ايجاد فعل و انفعالات شيميايي بر روي سطوح كاغذ، عمل چاپ را انجام می دهد.
استفاده از اين شيوه در دستگاه هاي كوچك مانند فكس بسیار رایج است.

چاپ فوری تصعيد رنگ؛ در این روش، مواد رنگي بر روي سلفون هايي قرار دارند كه پرتوهاي گوناگونی مانند ليزر و يا ماتريس هاي حرارتي، رنگ را از روی نوارهاي سلفون تبخیر و سپس بر روي كاغذ چاپ مي كنند.
از جمله مزایای این روش، استفاده از آن در لابراتوارهاي عكاسي برای چاپ عكس با ابعاد کوچک می باشد و تنها مشکل این روش قیمت بالای چاپ می باشد.

ماركرهاي ليزري: این روش بیشترین کاربرد را در صنايع توليدي دارد و به دليل استفاده كاربرد مناسب براي درج اطلاعات، بیش از گذشته استفاده می شود. در روش چاپ مارکر اشعه ليزر، با سوزاندن تصوير بر روی سطوح مورد نظر چاپ ایجاد می شود. چاپ فوری و سریع از جمله ویژگی ها ی منحصر به فرد این روش محسوب می شود.