چاپ پاکت

چاپ پاکت

چاپ پاکت

چاپ پاکت سی دی

چاپ پاکت سی دی

چاپ پاکت

چاپ پاکت

چاپ پاکت

هر بنگاه اقتصادی اعم از سازمان، شرکت و یا واحد صنفی، در حوزه فعالیت خود ناگزیر است اسناد و اوراق متنوعی از جمله کاتالوگ، سربرگ، فاکتور، لیست قیمت، بروشور و یا حتی CD را به اشخاص مختلفی تحویل یا ارسال نماید، که مستلزم بسته بندی شکیل می باشد ، یکی از انواع این بسته بندی پاکت می باشد.

بدیهی است محافظت بیشتر از این اوراق و اسناد نیازمند بسته بندی کاملی به نام «پاکت» است. و چه بهتر که هر مجموعه ای بسته به احتیاج خود نسبت به طراحی و چاپ پاکت با نشان تجاری و مشخصات خود به صورت چاپ پاکت اختصاصی اقدام کند.

این پاکت بر حسب نیاز می تواند دارای ابعاد مختلف و جنس های گوناگون باشد. اما عموماً ابعاد پاکت های استاندارد به نوعی با ابعاد کاغذ A4 و یا مشتقات آن رابطه مستقیم دارد.

چاپ پاکت ها در سایز های مختلفی قابل انجام می باشد ولی معمولا سایز های مورد استفاده و رایج سایز  : A4,A5,ملخی می باشد.

اما تغییر در گراماژ پاکت ها نیز قابل انجام می باشد ولی معمولا پاکت های رایج  پاکت تحریر 80 گرم ،پاکت گلاسه 135 گرم و پاکت کتان 120 گرم می باشد.

همه انواع پاکت را می توان به دو صورت ملخی و یا وسط چسب (ژاپنی) صحافی و آماده نمود که تفاوت چندانی در هزینه ندارند و فقط به سلیقه مصرف کننده وابسته است. در حقیقت درب پاکت ملخی از طرف طول آن و درب پاکت وسط چسب از طرف عرض آن باز و بسته می شود.
مراحل تولید پاکت :
ابتدا طرح پاکت ها طبق خط قالب پاکت آ4 یا پاکت نامه (ملخی) و… تکمیل میشود.
سپس پاکتها برای تهیه زینک ارسال میشوند.
مرحله ی بعد مرحله ی چاپ پاکت می باشد .
در مرحله بعد طبق قالب ساخته شده پاکت ها داخل دستگاه تیغ زنی ( دایکات ، لترپرس و … ) بسته شده و عملیات تیغ زنی آغاز می شود.
در مرحله ی آخر نیز پاکتهای تیغ خورده داخل دستگاه پاکت چسبانی چیده می شود و چسبانده میشود.

پاکت