قالب وردپرس

لیست قیمت چاپ کاتالوگ

تعرفه چاپ کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت چاپ کاتالوگ

کاتالوگ به مجموعه گردآوری شده از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات گفته می شود.
کاتالوگ ها برای معرفی کالا یا خدمات به این اشخاص یا موسسات، تهیه می گردند و حاوی اطلاعاتی هستند که تنها به درد آنها می خورد و این اطلاعات لازم نیست برای مصرف کننده معنی و مفهومی داشته باشد.کارتی با اطلاعات کسب و کار فرد یا شرکت است که جهت معرفی رسمی شرکت یا فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مراحل و فرآیند تولید یک کاتالوگ :
ابتدا انتخاب نوع و جنس کاغذ می باشد : گلاسه ، تحریر ، ایندربرد و…
مرحله بعد طراحی و صفحه بندی کاتالوگ می باشد که براساس خلاقیت طراح و رنگ های سازمانی یک شرکت انجام میشود ، پس از آن عملیات لیتوگرافی و تهیه زینک کاتالوگ می باشد که طرح انجام شده توسط دستگاه پلیت ستر بر روی پلیت انتقال می یابد که از روی زینک بر روی کاغذ انتقال یابد.
مرحله ی اصلی مرحله چاپ کاتالوگ می باشد ، هر هشت صفحه ی کاتالوگ در یک فرم دورو بسته می شود و عملیات چاپ صورت میگیرد.
عملیات پس از چاپ نیز بسته به نیاز مشتری انتخاب میگردد ، مانند سلفون مات و براق ، یووی موضعی ، یووی شنی ، متالایز و برجسته کاری
در نهایت هم فرم های چاپ شده به مرحله ی صحافی رفته و بسته به تعداد صفحات یا مفتول (منگنه) و یا چسب گرم میشوند.

فرق کاتالوگ و بروشور چیست؟

کاتالوگ ها بیشتر برای معرفی کالا و کارخانه ها بصورت کلی و رزومه شرکت به کار میروند.

از دیگر کارایی کاتالوگ و فرق آن با بروشور این است که چون از تعدا صفحات بیشتری تشکیل شده می توان آن را به عنوان یک کتابچه کامل برای معرفی کالا استفاده کرد .عکس های بیشتری از کالا و محصول درون آن قرار داد و توضیحات بیشتری هم نسبت به محصول مورد نظر انجام داد.

از دیگر ویژگی که کاتالوگ هارو از بروشورها جدا میکند سلفون خوردن کاتالوگ هاست و باعث مقاومت بیشتر کاتالوگ ها نسبت به بروشورها می شود.

طراحی کاتالوگ حرفه ای چگونه است ؟

برای طراحی صفحات داخلی کاتالوگ باید چند صفحه در نظر گرفته شود؟

اندازه های متداول کاتالوگ ها چه اندازه هایی هستند؟

چاپ کاتالوگ به چه شکل انجام میشود؟

طراحی کاتالوگ ها به این صورت انجام میشود که برای طراحی صفحات کاتالوگ اگر بصورت کتابچه باشد از ضریب ۴ برای صفحات استفاده میشود .

به این صورت که اگر هر برگه از وسط تا شود و ما شماره صفحه بزنیم به صورت کتابی صفحات آن کاتالوگ رو به ۴ صفحه میدهد و ما باید طبق آن ۴ صفحه طراحی و محاسبات چاپ خود را انجام دهیم.

اندازه های متداول در طراحی و چاپ کاتالوگ ها بدون در نظرگرفتن قیمت چاپ کاتالوگ اندازه های A5 و A5 و A3 و ۶۳×۳۰ و 33*70و …. میباشد.

چاپ کاتالوگ به چند صورت قابل انجام است ؟

چاپ کاتالوگ به دو صورت دیجیتال و افست قابل انجام است.

چاپ دیجیتال کاتالوگ در تیراژ کم به صرفه و چاپ کاتالوگ افست برای تیراژ بالای 1000 عدد می باشد.

کاتالوگ یا کالانما، کتابچه‌ی از اطلاعات طبقه بندى شده‌ی کالا، خدمات، امکانات و… شرکت شما می‌باشد. در چاپ کاتالوگ‌ها عموما از تصاویر و طراحی‌های جذاب جهت معرفی کامل‌تر استفاده می‌شود. همچنین تعداد صفحات کاتالوگ ازچندصفحه تاصدها صفحه متغییر می‌باشد و اغلب گرماژ صفحات جلد در مقایسه با صفحات داخل بیشتر و معمولا جلد مقوایی می باشد. در کاتالوگ بر عکس بروشور از صحافی‌های سنگین تر مانند: مفتول، چسب گرم و… بسته به تعداد صفحات کاتالوگ استفاده می شود استفاده می‌شود.

بروشور ها در مقایسه با کاتالوگ‌ ها معمولا ارزان تر هستند و در قطع‌های مختلف، بدون نیاز به صحافی های سنگین با فرآیند صحافی ساده در تیراژ بالا چاپ می‌شوند، گرم کاغذ می‌تواند به دلخواه انتخاب شود، اما اغلب با گرم پایین چاپ می‌شوند تا هم خواندن آن‌ها ساده‌تر باشد و هم مقرون به صرفه تمام شوند. همچنین اغلب با استفاده از دو فرآیند چاپ دیجیتال و چاپ افست تولید می‌شوند که این مقوله کاملا در ارتباط با تیراژ کاتاوگ یا بروشور می باشد.