قالب وردپرس

لیست قیمت چاپ کاتالوگ

تعرفه چاپ کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت کاتالوگ

لیست قیمت چاپ کاتالوگ

کاتالوگ به مجموعه گردآوری شده از محصولات یا خدمات ارائه شده توسط یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات مورد نیاز برای فروشنده یا واسطه آن کالا یا خدمات گفته می شود.
کاتالوگ ها برای معرفی کالا یا خدمات به این اشخاص یا موسسات، تهیه می گردند و حاوی اطلاعاتی هستند که تنها به درد آنها می خورد و این اطلاعات لازم نیست برای مصرف کننده معنی و مفهومی داشته باشد.کارتی با اطلاعات کسب و کار فرد یا شرکت است که جهت معرفی رسمی شرکت یا فرد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مراحل و فرآیند تولید یک کاتالوگ :
ابتدا انتخاب نوع و جنس کاغذ می باشد : گلاسه ، تحریر ، ایندربرد و…
مرحله بعد طراحی و صفحه بندی کاتالوگ می باشد که براساس خلاقیت طراح و رنگ های سازمانی یک شرکت انجام میشود ، پس از آن عملیات لیتوگرافی و تهیه زینک کاتالوگ می باشد که طرح انجام شده توسط دستگاه پلیت ستر بر روی پلیت انتقال می یابد که از روی زینک بر روی کاغذ انتقال یابد.
مرحله ی اصلی مرحله چاپ کاتالوگ می باشد ، هر هشت صفحه ی کاتالوگ در یک فرم دورو بسته می شود و عملیات چاپ صورت میگیرد.
عملیات پس از چاپ نیز بسته به نیاز مشتری انتخاب میگردد ، مانند سلفون مات و براق ، یووی موضعی ، یووی شنی ، متالایز و برجسته کاری
در نهایت هم فرم های چاپ شده به مرحله ی صحافی رفته و بسته به تعداد صفحات یا مفتول (منگنه) و یا چسب گرم میشوند.

چاپ کاتالوگ

 

نکات بسیار حیاتی برای انتخاب یک کاتالوگ بسیار مناسب

تعداد صفحات مد نظر برای یک کاتالوگ

در مرحله اول باید تفاوت های بین بروشور ها و کاتالوگ را مشخص کنیم و تفاوت های این دو را تشخیص دهیم ، گاهی اختلاف های کلامی باعث اتلاف وقت و ایجاد سوء تفاهم برای دو طرف معامله می شود ، پثلا شخصی تماس می گیرد و درخواست کاتالوگ می کند ولی در پایان متوجه می شویم که درخواستش یک بروشور ساده می باشد.

کاتالوگ درواقع جهت ارائه و معرفی کامل و اجمالی یک محصول ، کالا و یا خدمات می باشد .

در بروشور ها ما بیشتر به کلیات موضوع مورد تبلیغ خود می پردازیم ولی در کاتالوگ ها این طور نیست و ما به جزییات نیز دقت کرده و کاملا شغل و حرفه خود را به مخاطب خود معرفی می کنیم.

جلد کاتالوگ

در طراحی یک کاتالوگ جلد ها اهمیت بسیار بالایی را دارند ، به همین خاطر روی جلد را معمولا به عکسی از کارخانه و لوگو به صورت بزرگ و هم چنین شعار تبلیغاتی اختصاص داده و در پشت جلد نیز جای آدرس و شماره و لینک و… اختصاص می دهیم.

طراحی کاتالوگ

همان طور که می دانید طراحی یک کاتالوگ از مهم ترین بخش های پروسه تولید یک کاتالوگ می باشد و شما با یک طراحی خلاقانه می توانید در ارائه محصول خود بزرگ نمایی و اغماز انجام دهید ، ای کار را به طراحان حرفه ای چاپ ثارالله بسپارید.

تعداد صفحات مناسب یک کاتالوگ

صفحات کاتالوگ ها حتما باید مضربی از عدد 4 باشد ، به طور مثال ما هیچ وقت کاتالوگ با 17 یا 15 یا 18 صفحه نداریم و همیشه کاتالوگ ها 16 صفحه یا کاتالوگ 20 صفحه و 24 و… می باشند .

گراماژ کاغذ های مورد استفاده در چاپ کاتالوگ

گراماژ های کاغذ مورد استفاده در کاتالوگ معمولا و به صورت استاندارد بدین شرح می باشد ، جلد 300 گرمی یا جلد 250 گرمی با روکش سلفون مات یا براق و صفحات داخلی با انتخاب و سلیقه مشتری از بین گلاسه 135 گرم ، گلاسه 150 گرم ، گلاسه 170 گرم و گلاسه 200 گرم انتخاب می شود.

هر چقدر گراماژ کاغذ های مورد استفاده در چاپ کاتالوگ بالاتر باشد مقومت بیشتری به صفحات می دهد ، البته باید در نظر گرفت که اگر تعداد صفحات کاتالوگ زیاد باشد ، مثلا 50 صفحه اصلا نمیتوان از کاغذ با گراماژ بالا استفاده کرد و حتما باید کاغذ ها بین 90 تا 135 گرم باشد.

خدمات تکمیلی در چاپ کاتالوگ

مدل های متنوع و گوناگون خدمات پس از چاپ گاهی مشتریان گرامی را سردرگم می کند و نمی دانند کرام یک از خدمات مثل سلفون براق ، سلفون مات ، یووی کامل ، یووی موضعی ، یووی اکلیلی ، یووی شنی و … را انتخاب کنند .
هم چنین خدماتی چون طلاکوب ، نقره کوب ، رنگ های پنجم یا رنگ های پنتون ، رنگ های فسفری و… همه ی این ها می تواند در هر چه بهتر و زیبا تر شدن کاتالوگ شما سهیم باشند ولی به هزینه ی تمام شده ی چاپ کاتالوگ شما بیفزایند.

فرق کاتالوگ و بروشور چیست؟

کاتالوگ ها بیشتر برای معرفی کالا و کارخانه ها بصورت کلی و رزومه شرکت به کار میروند.

از دیگر کارایی کاتالوگ و فرق آن با بروشور این است که چون از تعدا صفحات بیشتری تشکیل شده می توان آن را به عنوان یک کتابچه کامل برای معرفی کالا استفاده کرد .عکس های بیشتری از کالا و محصول درون آن قرار داد و توضیحات بیشتری هم نسبت به محصول مورد نظر انجام داد.

از دیگر ویژگی که کاتالوگ هارو از بروشورها جدا میکند سلفون خوردن کاتالوگ هاست و باعث مقاومت بیشتر کاتالوگ ها نسبت به بروشورها می شود.

چاپ کاتالوگ

طراحی کاتالوگ حرفه ای چگونه است ؟

برای طراحی صفحات داخلی کاتالوگ باید چند صفحه در نظر گرفته شود؟

اندازه های متداول کاتالوگ ها چه اندازه هایی هستند؟

چاپ کاتالوگ به چه شکل انجام میشود؟

طراحی کاتالوگ ها به این صورت انجام میشود که برای طراحی صفحات کاتالوگ اگر بصورت کتابچه باشد از ضریب ۴ برای صفحات استفاده میشود .

به این صورت که اگر هر برگه از وسط تا شود و ما شماره صفحه بزنیم به صورت کتابی صفحات آن کاتالوگ رو به ۴ صفحه میدهد و ما باید طبق آن ۴ صفحه طراحی و محاسبات چاپ خود را انجام دهیم.

                                                                            چاپ کاتالوگ

اندازه های متداول در طراحی و چاپ کاتالوگ ها بدون در نظرگرفتن قیمت چاپ کاتالوگ اندازه های A5 و A5 و A3 و ۶۳×۳۰ و 33*70و …. میباشد.

چاپ کاتالوگ به چند صورت قابل انجام است ؟

چاپ کاتالوگ به دو صورت دیجیتال و افست قابل انجام است.

چاپ دیجیتال کاتالوگ در تیراژ کم به صرفه و چاپ کاتالوگ افست برای تیراژ بالای 1000 عدد می باشد.

کاتالوگ یا کالانما، کتابچه‌ی از اطلاعات طبقه بندى شده‌ی کالا، خدمات، امکانات و… شرکت شما می‌باشد. در چاپ کاتالوگ‌ها عموما از تصاویر و طراحی‌های جذاب جهت معرفی کامل‌تر استفاده می‌شود. همچنین تعداد صفحات کاتالوگ ازچندصفحه تاصدها صفحه متغییر می‌باشد و اغلب گرماژ صفحات جلد در مقایسه با صفحات داخل بیشتر و معمولا جلد مقوایی می باشد. در کاتالوگ بر عکس بروشور از صحافی‌های سنگین تر مانند: مفتول، چسب گرم و… بسته به تعداد صفحات کاتالوگ استفاده می شود استفاده می‌شود.

بروشور ها در مقایسه با کاتالوگ‌ ها معمولا ارزان تر هستند و در قطع‌های مختلف، بدون نیاز به صحافی های سنگین با فرآیند صحافی ساده در تیراژ بالا چاپ می‌شوند، گرم کاغذ می‌تواند به دلخواه انتخاب شود، اما اغلب با گرم پایین چاپ می‌شوند تا هم خواندن آن‌ها ساده‌تر باشد و هم مقرون به صرفه تمام شوند. همچنین اغلب با استفاده از دو فرآیند چاپ دیجیتال و چاپ افست تولید می‌شوند که این مقوله کاملا در ارتباط با تیراژ کاتاوگ یا بروشور می باشد.